Overnatting

MILLERS VEG 3 pilegrimsovernatting Hommelvik

Pilegrimer ønskes velkommen til overnatting i en egen leilighet i et idyllisk hus rett ved kirken, i den gamle trehusbebyggelsen i Hommelvik sentrum. Det er tilsammen 10 senger fordelt på flere etasjer. 4 av sengene er i en egen leilighet. Det er bad med dusj/toalett, og et kjøkken med kjøleskap, komfyr, mikrobølgeovn og spiseplass, samt bad med dusj/toalett. Husverten er billedkunstner og huset rommer et bittelite galleri.

Adresse

Millers veg 3, 7550 Hommelvik

Telefon

+47 91914463

Vertskap

Bjørg J. Eigard

Priser

Tilbud pr døgn:
Oppredd seng med håndkle: kr 565,- pr pers
Oppredd seng og håndkle. enkeltrom kr 850,-

Leie av hele leiligheten kr 1850 pr døgn .
(4 personer, med mulighet for ekstra soveplass på madrass)

Total kapasitet: 10 personer fordelt på flere etasjer.. Ekstra madrass kan settes inn til barn/voksne for et tillegg i prisen: kr 310,-
Barn under 3 år er gratis

Bestill transport, mat og overnatting før ankomst:
Middag, frokost og niste kan bestilles
Frokost : kr 145
Matpakke med frukt kr 90
Middag (suppe/gryterett) : kr 255 ,-
Mulighet for vask av klær: kr 50,-

Hente/bringe/frakt av person/bagasje pr person
- innenfor Malvik og Stjørdal: kr 200,-
- til Trondheim: kr 325

Bestilling og betaling

Bestilling via e-post eller telefon
Betaling med bankkort, vipps eller kontant i norske kroner.

Hunder

Hunder er ikke tillatt

Huset med leiligheten for pilegrimsovernattingen, ligger sentralt i den gamle trehusbebyggelsen i Hommelvik sentrum rett ved kirken, og bare 3 minutter til butikker, buss- og togstasjon. Det er sitteplasser i hagen som kan benyttes av pilegrimer, samt god plass til parkering av sykler.

Det er hyppige avganger med buss og tog fra Hommelvik Stasjon, både mot Trondheim og mot flyplass i Stjørdal. Overnattingen kan brukes både av pilegrimer som vandrer den alternative St. Olavsleden langs kysten, og de som vander den originale pilegrimsleden fram til Høybydalen og deretter ned til Hommelvik sentrum.

 

Hommelvik sentrum
Hommelvik stasjon
Millers pilegrimsovernatting soverrom Bjorg Eigard 8
Millers pilegrimsovernatting oppholdsrom m sengeplasser Bjorg Eigard 12
Millers pilegrimsovernatting kjokken 2
Millers pilegrimsovernatting kjokken 3
Millers pilegrimsovernatting bad toalett Bjorg Eigard 13
Hommelvik sentrum kveld